Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Улогата на шпицниот градоначалник Мицкоски во тендерот од 136 милиони евра да се утврди институционално

Институциите мора да го расчистат спорниот тендер од 136 милиони евра за пречистителната станица, како и обвинувањата за сторен криминал кои јавноста ги слушаат изминативе денови. Институционално треба да се утврди и улогата на Христијан Мицкоски во овој тендер, особено што за неговата вмешаност обвинувања стигнуваат од негова кандидатка а сега и градоналничка на Град Скопје, се вели во соопштението од СДСМ.

Од партијата наведуваат дека Данела Арсовска вчера тврдеше дека Мицкоски иако не смеел, сепак знаел детали и точни суми од тендерската постапка.

Од СДСМ прашуваат дали за ова е Мицкоски шпицен градоначалник? За да се меша и влијае на тендери и јавни набавки, за да ги става рацете во медот? Како овие доверливи информции дошле до Мицкоски треба да каже тој самиот, но треба да истражат и надлежните институции.

Очигледно е дека ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, Мицкоски е ист како Груевски, важни му се само парите и бизнис интересите, се вели во соопштението.

Можеби ќе ве интересира...

ШИЛЕГОВ: Со 110 км велопатеки и над 12 000 нови велосипеди, Скопје е подготвено за Европската недела на мобилност

Vesti +

Заев од Росоман: Гласајте за бројот 12, за Стојан Николов за Општина Росоман да остане прогресивна, обединета, европска и економски развиена

В+

СДСМ: Растот на извозот, растот на платите, се доказ за успешноста на економските мерки на Владата предводена од СДСМ

Vesti +

СДСМ: Зошто Арсовска крие дека била менаџер на фирма за продажба на автобуси

В+

НУРЕДИНИ: Нема да дозволиме увоз на РДФ додека не се обезбедат услови за соодветна контрола

Vesti +

Криминалецот Штекли уапсен и однесен во Шутка

В+