Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Трибината во Битола ќе се одржи во петок, СДСМ останува заедно со граѓаните, ја креираме најдобрата понуда за секоја општина

Вечерашната трибина,, Најдоброто за нашата општина” која вечерва требаше да се одржи во Битола се одложи поради временски неприлики и интензивни врнежи од дожд.

Трибината во Битола ќе се одржи на 23.07.2021 (петок)

СДСМ останува заедно со граѓаните преку граѓанските трибини, маалските и урбани средби, преку активноста врата до врата каде заедно со граѓаните ја создаваме најдобрата понуда за секоја општина.

Затоа СДСМ е фаворит на локалните избори, граѓаните знаат дека само со СДСМ можат да продолжат развојот и напредокот на општините и државата.

Можеби ќе ве интересира...

Царовска за Сител ТВ: Состојбата во училиштата е стабилна, сѐ уште нема потреба да се менува сценариото, ова го потврдија и здравствените власти

В+

Претрес во струмичко, пронајдена дрога

Vesti +

Забрчанец: Данела Арсовска мора да разбере дека има обврска да им помогне на граѓаните, а не на Владата

В+

Пробајте специјалитет од француска кујна: Топено сирење со пире од компири

В+

Прва седница на Владата на Република Северна Македонија предводена од премиерот Димитар Ковачевски

Vesti +

Дали Мицкоски се советуваше со Каракамишева и Силјановска пред да утне со правото?

В+