СДСМ: Штама во ВМРО-ДПМНЕ, никако да кажат на која комисија да се разгледува Договорот за коридорите
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Штама во ВМРО-ДПМНЕ, никако да кажат на која комисија да се разгледува Договорот за коридорите

Соопштение на СДСМ:

ВМРО-ДПМНЕ се загуби во своите блокади и деструкции што ги прави во однос на изградбата на делниците од коридорите 8 и 10Д.

Откако бараа пратениците да го видат договорот за изградбата на коридорите, сега никако да кажат на која собраниска комисија ќе се разгледува договорот кој во одредени делови е класифициран.

ВМРО-ДПМНЕ дури и не дојде на координацијата во Собрание за да каже каде и кога ќе се разгледува Договорот.

Наместо да ја замајуват јавноста со невистини и спинови, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ побрзо нека одлучат кога и на која комисија ќе се расправа за Договорот, со цел конечно да престанат сите шпекулации за најголемиот инфраструктурен проект од национален интерес.

Можеби ќе ве интересира...

326 санкции за брзо возење

Vesti +

Шкријељ: Усвоени измените на законите за детска и социјална заштита, продолжуваме со грижа за граѓаните и ранливите категории

Vesti +

Кондовски: Бесплатен јавен превоз во два термини секој работен ден

Vesti +

Ангеловска-Бежоска ‒ Азески: Мерките и политиките спроведени од Народната банка го ублажија ударот на пандемијата врз економијата

В+

ЦУК – ПОВРЕДЕН 45-ГОДИШЕН ТУРИСТ ОД ПОЛСКА ОД ПОМАЛ ОДРОН НА ПАТОТ КАЈ МАТКА ПОСЛЕ БРАНАТА

Vesti +

СДСМ: За пет години, изградивме 72 градинки и им ги зголемивме платите на вработените 36 отсто

Vesti +