Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: СДСМ е фаворит на претстојните избори, го има најдоброто за секоја општина, ВМРО-ДПМНЕ е сама и изолирана во своите деструкции

Реакција од СДСМ на прес-конференцијата на Миле Лефков од ВМРО ДПМНЕ:

ВМРО-ДПМНЕ нема кандидати за претстојните локални избори, никој не сака да соработува со лузери, на кои граѓаните на сите избори во изминатите четири години им испорачуваа само порази.

Кај граѓаните одамна не минуваат лагите, блокадите и опструкциите од Белата палата, граѓаните сакаат резултати, посветена работа за решавање на нивните проблеми, за унапредување на државата, подобрување на животниот стандард, повисоки плати.

Токму затоа партнер на граѓаните е СДСМ и СДСМ заедно со граѓаните ја креира најдобрата кадровска и програмска понуда.

До СДСМ беа поднесени 630 кандидатури за градоначалници и 5.000 кандидати за советници, преку можноста за самокандидирање, но и во постапките во рамки на партијата.

Големиот интерес е доказ дека граѓаните ги препознаваат вистинските политики на СДСМ, и уште еден показател дека СДСМ е фаворит на локалните избори.

Додека СДСМ предничи во промените, додека СДСМ го носи најдоброто за секоја општина, ВМРО-ДПМНЕ е сама и изолирана во својата деструктивна матрица, на спротивната страна на интересите на граѓаните и на државата.

Затоа ВМРО-ДПМНЕ уште долго ќе остане во опозиција.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа дека политичките фактори треба да го разберат значењето и да се здружат силите за целосно да се изоди европскиот пат.... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Сончево време со температура до 28 степени

Vesti +

Маричиќ на 24: Ние водиме одговорна и сериозна политика за разлика од ВМРО-ДПМНЕ кои добија печат заробена држава од ЕК

В+

Заев – Борел: Никој нема забелешки за реформите на Северна Македонија, граѓаните заслужуваат европска иднина

В+

Ковачевски на патот Крупиште-Кочани: Делницата наскоро ќе биде во функција, се зголемува безбедноста во сообраќајот

Vesti +

Времето денеска: Сончево со мала до умерена облачност

Vesti +

Европа и НАТО никогаш не може да се вратат во времето пред рускиот конфликт

В+