Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Најавите за блокада на еколошката такса докажуваат дека ВМРО-ДПМНЕ ни за милиметар не е поместена од антидржавната матрица

Во ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски нема нова понуда, нов концепт на повидок.

Провидна лага се наводните нови политики на ВМРО-ДПМНЕ, партија чии деструктивни и расипнички политики 11 години ја изолираа и држеа во заложништво државата и брутално ги понижуваа граѓаните.

Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ немаат капацитет да понудат нов концепт се додека одржуваат тесни врски со луѓето од мрачното минато на државата.

ВМРО-ДПМНЕ за време на преодната Влада блокираа поставување на модуларни болници, денес силно се противат на изградба на нов Клинички центар.

Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието се противеа на растот на платите и пензиите.

ВМРО-ДПМНЕ се противат над 4.700 наставници и стручни соработници да добијат трајно вработување.

Најавата за блокада на еколошката такса е силна потврда дека оваа партија е се уште нереформирана, дека единственото нешто што Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ знаат да понудат се блокади и деструкции.

Граѓаните го ценат ваквиот однос на ВМРО-ДПМНЕ и затоа наесен ќе им испорачаат нов пораз на погубните политики на Мицкоски.

Можеби ќе ве интересира...

СЗО: Смртноста од Ковид-19 опадна за 43 проценти во изминатата недела

В+

Каевски: Неодговорниот Мицкоски блокира во време на криза, за да ја прикрие неспособноста на неговите градоначалници

Vesti +

Драстичен пад на акциите на руските банки и моќни компании – руската економија доживува катастрофа од невидени размери

В+

Ужас: Неколку лица се осомничени дека физички нападнале и силувале малолетничка која претходно била пријавена за оддалечена

В+

Нова цена на горивата денеска

В+

Приведени тројца дилери на дрога од Битола

Vesti +