Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски не се огради од криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, ист како Груевски

И покрај бројните судски пресуди за криминалот на ВМРО-ДПМНЕ, меѓу нив и последната за предметот Талир 2, Христијан Мицкоски упорно не се оградува од криминалот на неговата партија. Тоа само кажува дека е ист како неговиот ментор Никола Груевски дека е на страната на криминалот, се вели во соопштението од СДСМ.

Од партијата додаваат дека по судската пресуда за Талир 2 каде се докажа дека ВМРО-ДПМНЕ криминално се стекнала со имот, најмалку што Мицкоски можеше да направи е да се огради и извини за криминалните зделки од епски размери.

Но наместо тоа Мицкоски по секоја цена го брани криминалот на неговата ВМРО-ДПМНЕ.

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е партија заглавена во режимска матрица која работи единствено на штета на граѓаните и државата, се вели во соопштението.

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Заев: Отворено делуваме за поголема родова рамноправност – жените денеска се повеќе раководат со високи позиции

В+

Царовска: Апелирам на почитување на протоколите, само така може да продолжат учениците и наставниците да бидат среќни на училиште

Vesti +

Северна Македонија најбезбедна земја на Западен Балкан

В+

Премиерот Заев и генералната секретарка на ОБСЕ, Шмид: Претседавањето на Северна Македонија со ОБСЕ во 2023 е признание за политиките на соработка и дијалог

Vesti +

Откако видни функционери на ВМРО ДПМНЕ удрија по работниците и беа против 18.000 минималец, ги понижуваа касиерките, се скараа со земјоделците – сега отворија фронт и против наставниците

Vesti +

СДСМ: Обезбедени се 130 милиони евра за финансиска поддршка за граѓаните и компаниите, грижата продолжува

Vesti +