Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Мицкоски е изгубен во своите блокади, нема доследен став и се што прави е против државните и националните интереси

Реакција на СДСМ прес-конференција на Христијан Мицкоски

Се што прави Христијан Мицкоски е против државните и национални интереси, тој до толку е изгубен во своите блокади што еден ден зборува едно друг ден друго.

Ако Мицкоски не е сигурен во својот идентитет, во јазикот кој го зборува, нема потреба да поднесува резолуции.

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се меѓународно потврдени и признаени и нема потреба од било каква расправа за тие прашања особено не во македонското собрание.

Политичар како Мицкоски кој ги кочи интегративните процеси на државата не може да понуди никаква европска агенда.

Очигледно е дека тој ќе измисли се само за да ги блокира тековните мерки и политики што носат придобивки за граѓаните и државата.

Затоа е таму каде што е, сам и изолиран во опозиција, каде и долго ќе остане, затоа што граѓаните јасно кажаа дека се против деструктивни политичари кои сакаат државата да ја вратат назад во изолација.

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ: Не се служиме со рокови, важно е да имаме суштински резултати со Бугарија

В+

Заев: Постапуваме по насоката што ја дадоа граѓаните – Да се обединиме, државата може да оди напред само ако и Скопје влече напред

В+

Влада: Одбиената понуда за 2500 денари покачување на платата значи дека СОНК ги става личните интереси пред оние на децата

В+

(Видео) 211 санкции за брзо возење

Vesti +

Бибер: Има една добра и две лоши вести со оставката на Заев

В+

(ВИДЕО) ЕВЕ КАКО ЌЕ ИЗГЛЕДА ПРОЕКТОТ КАЈ ЛИМАК – РЕШЕНИЕ ЗА СКОПСКИОТ СООБРАЌАЈ ВО НАРЕДНИТЕ 50 ГОДИНИ

В+