Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски е единствен опозиционер кој во време на криза работи против државата

ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, на дебаклот од митинг, добија јасна порака од граѓаните дека не сакаат блокади и деструкции, велат од СДСМ.

Од владејачката партија посочуваат дека во време на, како што велат, најголема глобална економска и енергетска криза граѓаните очекуваат одговорност, конструктивност и посветеност од страна на сите политички партии.

„ВМРО-ДПМНЕ треба да ги прифатат овие пораки од граѓаните, да го променат својот деструктивен начин на однесување и да го стават интересот на граѓаните на прво место.

Наместо да биде единствен опозициски политичар кој и во време на криза работи против државата и граѓаните, Мицкоски да се повлече од деструкциите“, се навeдува во партиското соопштение.

Можеби ќе ве интересира...

Министерот Спасовски учествуваше на научно-стручната расправа за справување со опасност од неексплодирани убојни средства преку напредни дигитални технологии

Vesti +

84 годишник од Марино со хода удрил во 81 годишник во Илинден – повредениот итно пренесен во болница

Vesti +

Трас: „Путин мора да биде запрен по секоја цена“

В+

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ преку своите коалициски партнери се обидува да ги закочи измените за недела неработен ден

В+

За 73 отсто намален бројот на жртви на сообраќајниците во септември 2021, продолжуваат засилените контроли (ВИДЕО)

Vesti +

СДСМ: СДСМ и претседателот Зоран Заев со најголема доверба од граѓаните покажа анкетата на „Брима“, продолжуваме да работиме посветено и одговорно за државата

Vesti +