Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Мицкоски да ја прифати пораката од граѓаните и да се откаже од деструкциите

„Граѓаните со дебаклот на протестот му упатија јасна порака на ВМРО-ДПМНЕ и на Христијан Мицкоски дека не сакаат блокади и деструкции.

Наместо да биде единствен опозициски политичар кој и во време на криза работи против државата и граѓаните, Мицкоски конечно треба да ја прими и разбере пораката од јавноста“ порачуваат од СДСМ.

Во соопштението велат дека „деструктивното дејствување на штета на граѓаните и на државата е неодговорно, особено во време на најголема економска и енергетска криза по втората светска војна“.

„Граѓаните знаат дека човекот кој едно зборува дома, а друго надвор, кој ги поткопува државните позиции, манипулира за наводна асимилација и бугаризација не може да биде опција за иднината. Лагите на Мицкоски, кој брани криминал од епски размери, потврден со судски одлуки, како Талир 2, кој незаконски грабал од народот за криминално да го направи Белиот дворец не поминуваат кај граѓаните“ се вели меѓудругото во соопштението на СДСМ.

Можеби ќе ве интересира...

250 сообраќајни прекршоци во Скопје, 86 за брзо возење

Vesti +

89 санкции за непропуштање пешаци на пешачки премин

В+

Двајца починати и 74 нови случаи на Ковид-19

Vesti +

Шахпаска од Кратово: Излезете на 17 октомври и изберете го најдоброто за вашата општина, изберете раст на плати, пензии, изградба на градинки и старски домови

В+

Илиевски за Куманово: Ќе ги споиме двата плоштада со подземна сообраќајница

В+

Заев од Тетово: Градиме современа инфраструктура во секоја општина, приоритет ни е држава без кал, со здрава животна средина и чист воздух

В+