Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Македонци со македонски идентитет кои зборуваат македонски јазик е познато и потврдено за целиот свет, очигледно само Мицкоки и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се меѓународно потврдени и признаени и нема потреба од било каква расправа за тие прашања особено не во македонското собрание, реагираат од СДСМ.

– Христијан Мицкоски до толку е изгубен во своите блокади што бара Собранието да разговара дали сме Македонци кои зборуваат македонски јазик и имаат македонски идентитет и посебност.

Цела Европа, целиот свет знае кои се нашите идентитески позиции но очигледно само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа.

Очигледно е дека се што прави Христијан Мицкоски е против државните и национални интереси, и во состојба е да измисли се само за да ги блокира тековните мерки и политики што носат придобивки за граѓаните и државата.

Затоа е таму каде што е, сам и изолиран во опозиција, каде и долго ќе остане, затоа што граѓаните јасно кажаа дека се против деструктивни политичари кои сакаат државата да ја вратат назад во изолација, велат од СДСМ.

Можеби ќе ве интересира...

Илиевски на ТВ24: 1 милион евра троши Димитриевски на кампања, самите вмровци велат Димитриевски води преговори со врхушката на ВМРО за Јавни претпријатија Водовод, Чистота, Пазариште

В+

СДСМ: Мицкоски и Апасиев со денови ги нема никаде откако загубија на изборите и добија шамар од граѓаните

Vesti +

Фрчковски за Милошоски: „Тоа е единствениот пратеник што може да оди во затвор поради злоупотреба на лустрацијата, затоа нека молчи“

В+

Приведен крадец во Скопје, ќе биде спроведен во затвор

Vesti +

Владата ќе дели стипендии од по 3.500 денари на талентирани ученици – Еве каква одлука е донесена вечерва

Vesti +

Нова цена на горивата денеска

В+