СДСМ: Македонци со македонски идентитет кои зборуваат македонски јазик е познато и потврдено за целиот свет, очигледно само Мицкоки и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа
Vestiplus.mk
Во тренд...

СДСМ: Македонци со македонски идентитет кои зборуваат македонски јазик е познато и потврдено за целиот свет, очигледно само Мицкоки и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа

Македонскиот јазик и македонскиот идентитет се меѓународно потврдени и признаени и нема потреба од било каква расправа за тие прашања особено не во македонското собрание, реагираат од СДСМ.

– Христијан Мицкоски до толку е изгубен во своите блокади што бара Собранието да разговара дали сме Македонци кои зборуваат македонски јазик и имаат македонски идентитет и посебност.

Цела Европа, целиот свет знае кои се нашите идентитески позиции но очигледно само Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа.

Очигледно е дека се што прави Христијан Мицкоски е против државните и национални интереси, и во состојба е да измисли се само за да ги блокира тековните мерки и политики што носат придобивки за граѓаните и државата.

Затоа е таму каде што е, сам и изолиран во опозиција, каде и долго ќе остане, затоа што граѓаните јасно кажаа дека се против деструктивни политичари кои сакаат државата да ја вратат назад во изолација, велат од СДСМ.

The post СДСМ: Македонци со македонски идентитет кои зборуваат македонски јазик е познато и потврдено за целиот свет, очигледно само Мицкоки и ВМРО-ДПМНЕ не се сигурни во тоа appeared first on Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт….

Можеби ќе ве интересира...

Истрага за разбојништво во Куманово

Vesti +

Шилегов го покажа речиси завршениот мост на bулевар “АСНОМ”

В+

(ФОТО) Зеленски ја потпиша апликацијата за членство на Украина во ЕУ

В+

Узуновски: Горан Герасимовски ќе се посвети на тоа што беше занемарено во Центар

В+

224 сообраќајни прекршоци во Скопје, 42 за брзо возење, 20 без возачка дозвола

В+

Ковачевски за МИА: Во криза државата е тука за граѓаните, со 400 милиони евра финансиски ги поддржуваме граѓаните и фирмите

В+