Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Џабе пребојување, ВМРО-ДПМНЕ е истата деструктивна партија на спротивната страна од интересите на граѓаните и државата

-ВМРО-ДПМНЕ може да се премачкува со сите можни бои, во реалноста, тоа е партија која работи на штета на интересите на граѓаните и државата, соопшти СДСМ.

„И сто слогани да ископираат од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски не можат да излезат од режимската матрица и одбраната на криминалот.

Мицкоски не може да понуди ништо ново, се е веќе видено и прочитано од граѓаните.

Граѓаните одамна го прочитаа неискрениот, нечесен и неодговорен однос на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, затоа редовно ги казнуваат на избори, затоа и последните анкети покажуваат дека им следува нов пораз на локалните избори.

Се што знаат Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ е да шират лажни вести, да блокираат и да работат на штета на државните и националните интереси.

Затоа уште долго ќе останат во опозиција и ниедно пребојување нема да им помогне.“ – се вели во соопштението.

Можеби ќе ве интересира...

Државниот врв ја одбележа годишнината од смртта на поранешниот претседател Борис Трајковски

В+

СДСМ: Со одговорните политики, ребалансот на Буџетот е со заштеда од 200 милиони евра за поголеми плати и пензии

Vesti +

Овој хороскопски знак има душа за која другите можат само да сонуваат

В+

Спасовски: Од Оризари, симболот на пркосот праќаме силна порака дека нема да дозволиме режимот да воскресне на овие избори, да гласаме за „Најдоброто“

В+

Авторката на учебникот по македонски јазик Делчева-Диздаревиќ: Учениците ќе се описменуваат уште во прво одделение

Vesti +

Николова: Со антикризните мерки на Владата се спречи нов ценовен шок врз граѓаните

В+