СДСМ: Цел свет знае дека сме Македонци кои зборуваат македонски јазик, само на Мицкоски не му е јасно кои се македонските идентитетски линии
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

СДСМ: Цел свет знае дека сме Македонци кои зборуваат македонски јазик, само на Мицкоски не му е јасно кои се македонските идентитетски линии

Соопштение:

Македонскиот јазик, македонскиот идентитет се потврдени и признаени од цела Европа и од целиот свет.

За тоа не се потребни никакви резолуции никакви заклучоци.

Очигледно само на Христијан Мицкоски не му е јасно кои се македонските идентитетски линии па затоа настапува со популистички барања.

Таквиот неискрен и нечесен однос кон државните и национални интереси одново ќе го чини пораз од граѓаните.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Честитки до сите граѓани, преговорите со ЕУ се отворени, време е за оптимизам, но и посветена работа

Vesti +

Тепачка во спортска обложувалница во Аеродром

Vesti +

Хаос во Тетово: Жена со „фиат пунто“ прво прегазила малолетничка, а потоа се забила во друг автомобил

Vesti +

Земјотрес ја стресе и Македонија

Vesti +

Контролирани 391 возило кои вршат јавен превоз на деца, исклучени од сообраќај 11 возила, утврдени 20 кривични дела

В+

Куче скитник искаса скопјанец во центарот на Скопје

Vesti +