СДСМ: Броењето пратеници му е слаба страна на Мицкоски, во ВМРО-ДПМНЕ има пратеници кои го поддржуваат европскиот пат
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

СДСМ: Броењето пратеници му е слаба страна на Мицкоски, во ВМРО-ДПМНЕ има пратеници кои го поддржуваат европскиот пат

Соопштение на СДСМ:

Броењето пратеници на Христијан Мицкоски му е многу слаба страна. Тоа го покажал неколку пати досега.

Исто како што велеше дека има 61 пратеник за распуштање на Собранието и избори во мај.

Очајни се овие обиди на Мицкоски, погрешната математика и штанцањето нови измислици ќе му се вратат како бумеранг многу бргу.

Целата јавност знае дека во ВМРО-ДПМНЕ има пратеници кои го поддржуваат европскиот пат на државата, кои не се согласуваат со анти-европскиот став на Мицкоски и се подготвени да ги поддржат сите чекори.

На овие пратеници од ВМРО-ДПМНЕ кариерата на Мицкоски не им е поважна од европската иднина на македонските граѓани. Напротив.

Изолиран и во целосно заложништво на Левица Мицкоски го чекаат нови порази.

СДСМ ги повикува сите прогресивни групи и пратеници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ да се приклучат на процесот, потребните реформи да бидат усвоени и државата да продолжи по европскиот пат.

Можеби ќе ве интересира...

Исклучувања: Повеќе скопски населби утре без струја

Vesti +

Даниела Николова: Рекордно ниво на инвестиции во ТИРЗ во првото полугодие, градиме конкурентна економија

Vesti +

Маричиќ: После руската воена агресија врз Украина, Брисел работи на брза интеграција на Западен Балкан

Vesti +

Астролозите тврдат: Овие знаци може да очекуваат високи трошоци во мај

Vesti +

ОКТА ја поддржа изградбата на првото инклузивно игралиште во Општина Дојран

В+

Истражувањата потврдија: Влијанието на зрачењето врз животот на пчелите постои

Vesti +