Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Анкетите потврдуваат дека СДСМ е убедлив фаворит кој го има најдоброто, нереформираното ВМРО-ДПМНЕ нема доверба од граѓаните

Соопштение на СДСМ:

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев.

СДСМ има стабилно водство пред ВМРО-ДПМНЕ, а коалицијата „Можеме“ има значително водство, кое бележи постојан растеж.

Истовремено, претседателот Зоран Заев ја има убедливо најголемата доверба од граѓаните, токму со храбрите, визионерски и државнички одлуки.

Претседателот Заев има двојно поголем рејтинг од Христијан Мицкоски.

Од друга страна, оваа анкета истовремено покажа дека граѓаните не ги поддржуваат деструктивните, погубни политики на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи граѓаните знаат дека тој нема капацитет да донесе промена, знаат дека тој не може да си ја реформира ниту сопствената партија.

На граѓаните им е јасно дека Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не можат да ги враќаат парите назад, затоа што тие 11 години грабаа од граѓаните, а како опозиција беа против секоја мерка која носеше повеќе пари за семејствата.

Затоа на претстојните избори ВМРО-ДПМНЕ го очекува нов, силен пораз од граѓаните.

Можеби ќе ве интересира...

Приведено лице во Скопје, пронајдени предмети поврзани со кривични дела

Vesti +

НАЈМОЌНИТЕ И НАЈБОГАТИТЕ ЛУЃЕ ВО СВЕТОТ СЕКОГАШ СЕ РАЃААТ ВО ОВОЈ хороскопски знак! Успехот и среќата им се загарантирани!

Vesti +

(фото) Слаба организација на митингот на ВМРО-ДПМНЕ, не може да се формираат планираните колони во Скопје

В+

Апсење во Тетово, полицијата лиши 34. годишно лице од слобода

В+

Разумот надвладеа: Од утре децата одат нашколо -СОНК го стави штрајкот во мирување

В+

Петта година по ред ОКТА стипендира постдипломци на УКИМ

В+