Vestiplus.mk
+СВЕТ

Сараево погодено од големо невреме

Некои улици во главниот град на БиХ се под вода, пишуваат медиумите.

Големо невреме го погоди Сараево денес во попладневните часови.

Имено, околу 19 часот следеше силен дожд, проследен со грмежи и град.

Покрај тоа, некои улици во главниот град на БиХ се поплавени, што им го отежнува движењето на возилата и пешаците.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Мајките ја прават оваа грешка: Психологијата на машкото дете според Јунг, вака се раѓаат слаби мажи

Марија Луиз фон Франц, швајцарски психолог, писател и научен соработник на познатиот Карл Густав Јунг, забележала вознемирувачки тренд во средината на 20 век – многу мажи и жени во зрелите години останале ментално закржлавени во нивното созревање. Тие ги зазедоа телата, однесувањето и животите на возрасните, но нивниот ментален развој... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Пендаровски: Сочувство до семејствата и роднините на починатите во страшната трагедија во Ковид-центарот во Тетово

В+

Богоев: ВМРО-ДПМНЕ да се вклучи во процесите со Бугарија, енергетската и здравствената криза

Vesti +

96 новозаразени – починати нема

В+

Михаилоски: СДСМ се грижи за стандардот на студентите и го слуша гласот на младите

Vesti +

Ова се цените по кои ќе се продава нафтата и бензинот следните 7 дена

В+

Ковачевски на координација со коалициските партнери

В+