Vestiplus.mk
+ СВЕТ

Сараево погодено од големо невреме

Некои улици во главниот град на БиХ се под вода, пишуваат медиумите.

Големо невреме го погоди Сараево денес во попладневните часови.

Имено, околу 19 часот следеше силен дожд, проследен со грмежи и град.

Покрај тоа, некои улици во главниот град на БиХ се поплавени, што им го отежнува движењето на возилата и пешаците.

Можеби ќе ве интересира...

184 сообраќајни прекршоци во Скопје, 39 за брзо возење

Vesti +

Вчера се аплицирани 13.037 вакцини

Vesti +

Заев: Во бизнис секторот имаме партнери со кои носиме успешни економски политики, индустриската зона во Визбегово ќе ја преземе дирекцијата на ТИРЗ

В+

Еди Рама: Јас сум католик, сопругата е муслиманка, постарите деца се православни

В+

Илиевски за Куманово: Ќе ги споиме двата плоштада со подземна сообраќајница

В+

Ценовен шок на пазарот: Нов драматичен скок на цената на нафтата

В+