Санкционирани 19 пијани возачи во Штип
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Санкционирани 19 пијани возачи во Штип

Синоќа (25/26.03.2023) во периодот од 23 до 05 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Штип беше спроведена засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол, информираат оттаму.

Притоа, во контролите биле санкционирани 19 возачи што управувале возило под дејство на алкохол.

Акциските контроли продолжуваат и во наредните денови, а СВР Штип апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да се обезбеди побезбеден сообраќај.

Можеби ќе ве интересира...

Во тек е исплатата на правата од социјална и детска заштита

В+

(фотогалерија) Ја видела својата мртва ќерка на сигурносната камера на гробиштата: Почнав да плачам, знаев дека го гледам своето дете!

В+

39 санкции за брзо возење на територија на СВР Охрид

Vesti +

Нуредини на регионален состанок на министри од Западен Балкан и Турција

Vesti +

Ковачевски за „Политика“: Апелирам за итен прекин на агресијата врз Украина и како држава претседавач со ОБСЕ ќе помогнеме со дијалошките искуства

Vesti +

Излета рено во Скопје – едно лице тешко повредено

Vesti +