Vestiplus.mk
LIFE

Сакала да ги фрли СТАРИТЕ ТАВИ, но потоа дознала за овој трик: Секој пат изгледаат како НОВИ! Трик кој заштедува време и пари

Трик кој заштедува време и пари и ги воодушевува сите домаќинки: Ова е наједноставниот начин за чистење на тавите

Ова е најлесниот начин за чистење на тавата.

Наместо да користите производи за чистење купени во продавница и полни со хемикалии, ви предлагаме да направите домашна паста која совршено ќе ја отстрани тврдоглавата и изгорена маст од дното на тавите или тенџерињата.

Состојки:
лажичка која било паста за заби
лажичка сода бикарбона
лушпа од јајце
малку сок од лимон
Подготовка:

Соединете ги сите состојки, а добиената смеса намачкајте ја на површината што сакате да ја исчистите. Оставете го да делува неколку минути, а потоа избришете го со сунѓерче.


ФОТО ЈУТЈУБ/ПРИНТСКРИН

Можеби ќе ве интересира...

Научниците открија остров што може да биде најсеверната точка во светот

Vesti +

ОВИЕ 4 ЗНАЦИ НА ЗОДИЈАКОТ ЛУДО ЌЕ СЕ ЗАЉУБАТ ДО КРАЈОТ НА ГОДИНАТА – Дали сте меѓу нив?

Vesti +

Интересен експеримент од Канада: Колку не штитат обичните хируршки маски?

Vesti +

Света Петка не го простува ова: Луѓето веруваат дека ова не треба да го правите денеска

Vesti +

Овие три хороскопски знаци ќе заработат големи пари во животот

В+

Еве како ќе препознаете дали жената сака да спие со вас!

В+