Дизелот поевтинува за 2,50 денари и сега изнесува 78 денари.

Според последната одлука на РКЕ цените на бензините остануваат исти, и сега ЕУРОСУПЕР 95 се продава за 81 денар, додека ЕУРОСУПЕР 98 за 83 денари.

The post РКЕ СО ОДЛУКА: Значително намалување на цената на дизелот appeared first on BiznisPRO.

Извор: biznispro.com