Расчистена кражба во Скопје, украденото вратено на сопственикот
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Расчистена кражба во Скопје, украденото вратено на сопственикот

СВР Скопје – Полициска станица Центар ја расчисти кражбата што на 25.07.2021 била извршена над А.Г.(47) од Романија, при што била одземена поголема количина златен накит. Во врска со кражбата, извршен е службен разговор со А.И.(63) од Скопје и кај него биле пронајдени дел од украдените предмети, кои биле вратени на сопственикот.
По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Славиме за 7-ка вредна 27,385,728 денари во градот Кочани

В+

Маричиќ: Културата ја надминува политиката и ги зајакнува врските меѓу народите

В+

Бајден испрати порака до граѓаните на Русија: Вие не сте наши непријатели

В+

На овие локации ќе има прекини на струја – Проверете кои се

Vesti +

Приведено лице поради сомневање за предизвикување на пожарот во Дабиле

В+

Министерот Спасовски во „Клик Плус“ на ТВ 21: Наскоро ќе има резултати од истрагата за лажните најави за бомби

Vesti +