„Путин се плаши“
Vestiplus.mk
СВЕТТОП ВЕСТИ

„Путин се плаши“

Михајло Подољак го обвини Владимир Путин за „прекршување на договорот за неширење нуклеарно оружје“ и прибегнување кон тактики за „заплашување“.

„Давајќи изјава за тактичкото нуклеарно оружје во Белорусија, тој признава дека се плаши од пораз и единствено што може да направи е да плаши со тактика…“, напиша помошникот на украинскиот претседател на својот Твитер профил.

Можеби ќе ве интересира...

Дополнителен заштитен механизам: Менувачниците ќе можат да купуваат евра од банките

В+

Маричиќ: Ако не ги направиме уставните измени ќе си ставиме самите вето на патот кон ЕУ

Vesti +

Маричиќ им посака добредојде и успешен престој во земјава на Борел и Вархеји

Vesti +

Петровска и Ѓурчиновски во посета на полигонот Итан Ален на Националната гарда на Вермонт каде беше изведена вежбата „Northern Fallout“

Vesti +

Ова се училиштата за кои имаме потврда дека добиле дојава за бомба

Vesti +

Ново големо намалување на цените на горивата, ова се новите цени

Vesti +