Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Пукање во Арачиново: Три момчиња со повреди завршија во Градска

Во СВР Скопје од полициски службеници во полициска станица вчера биле приведени М.А, М.С.(35) од село Страчинци и Н.Џ.(27) од село Арачиново, постапувајќи по пријава според која околу 02:00 часот, по претходна расправија, во село Арачиново, скопско, М.А.(31) од село Страчинци, скопско, испукал од огнено оружје и го повредил Б.А.(36) од село Арачиново, скопско, поради долг што го имал Б.А. кон него.

Подоцна, во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ со повреди од огнено оружје се пријавил М.А., додека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ со повреди од огнено оружје бил донесен Б.А.. Во истата болница со повреди од огнено оружје бил донесен и Ф.Н., кој пред полициските службеници изјавил дека се повредил во сообраќајна незгода, по што заминал без да му биде утврден карактерот на повредите. Во врска со случајот, од местото биле подигнати чаури од пиштол и две патнички возила. Се преземаат мерки за комплетно расчистување на случајот по што ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Можеби ќе ве интересира...

Премиерот Ковачевски и министерот Спасовски во увид на реконструираната полициска станица во Гази Баба

Vesti +

Маричиќ: Соработката со УНДП е важна и клучна за напредокот кон ЕУ

Vesti +

Петровска: Мицкоски не успеа бидејќи нема план и програма за државата

В+

Дечко си ја претепал бившата во Аеродром

Vesti +

Македонската дипломатија сепак се професионализира: 80 отсто од амбасадорите и конзулите испратени на должност во изминатата година се кариерни дипломати

В+

Комеморативно одбележување на 27 Јануари – Меѓународниот ден на сеќавање на холокаустот

Vesti +