Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Пукање во Арачиново – МВР со детали

На 21.09.2020 во 10.00 часот во Полициската станица Гази Баба, Н.Р.(43) од Арачиново, скопско, пријавил дека околу 08.15 часот во угостителски објект на ул. „Методија Андонов Ченто“, по претходна расправија за должничко-доверителски односи, Б.М. и неговиот брат му се заканувале со тврд предмет и огнено оружје, по што Б.М. испукал и неколку куршуми во воздух.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Метеоролозите со најава за дожд и грмежи- промена на времето од вторник

В+

Даниела Николова: СДСМ и парламентарното мнозинство ќе обезбедат недела неработен ден и повисоки плати за работниците

Vesti +

Пронајдена дрога при контроли во угостителски објекти во Скопје, приведени седум лица

В+

Градот Скопје замолува за трпение додека траат градежните работи на улиците и булеварите

Vesti +

Едно лице загина, а едно е повредено при тешка сообраќајка кај скопско

Vesti +

269 сообраќајни прекршоци во Скопје, 81 санкции за прекршоци што ги прават пешаците

Vesti +