Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Прво се заканувал со пиштол, а потоа почнал да фрла со предмети по камион

На 21.09.2020 околу 07.20 часот во Полициското одделение Петровец, Е.Л.(23) од с.Ќојлија, скопско, пријавил дека во с.Ржаничино, скопско, Д.К. му се заканувал со пиштол нему и на А.Л., додека Б.К. фрлал со тврди предмети кон камионот што тој го управувал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Приведен криминалец баран по потерница

Vesti +

Ковачевски: ВМРО-ДПМНЕ двојно го зголеми јавниот долг за да финансира непродуктивни проекти, ние преку шест пакети мерки одвоивме 1,1 милијарда евра за помош на граѓаните и стопанството

В+

Вицепремиерот Битиќи на доделување на дипломи на Меѓународниот Балкански универзитет – Младите луѓе се иднината, Владата обезбедува еднакви услови и поддршка за остварување на нивните визии

В+

ВО ЖИВО: Објавени резултатите – Резидентно население: 58,48% Македонци, 24,3% Албанци…

В+

ССМ ја откажа поддршката за штрајкот на СОНК, Неделков се однесува како на квиз

В+

743 санкции за брзо возење

Vesti +