На 21.09.2020 околу 07.20 часот во Полициското одделение Петровец, Е.Л.(23) од с.Ќојлија, скопско, пријавил дека во с.Ржаничино, скопско, Д.К. му се заканувал со пиштол нему и на А.Л., додека Б.К. фрлал со тврди предмети кон камионот што тој го управувал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.