Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

На 03.08.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Тетово на местото викано „Лапуф“, на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле и одзеле околу 100 стебла од растението канабис сатива.

Според сопственикот на нивата С.У.(67) од тетовско Теарце, таа повеќе години не била обработувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Се појави Бранко Црвенковски

Vesti +

Улиците и тротоарите во Општина Центар беспрекорно исчистени

В+

НОРМАЛНО НИВО НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА: Вредностите се менуваат со возраста, а во овој случај КОНСУЛТИРАЈТЕ СЕ СО ЛЕКАР

Vesti +

Главниот советник на Трамп призна затајување данок: Им помогнав, тие беа предупредени

Vesti +

Необична кражба на 8.500 евра, тепачка во Шуто Оризари, Инцидент во Батинци…

В+

Едита и Тамара уапсени во Дубаи: Скандалот почнал во авионот

Vesti +