Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

На 03.08.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Тетово на местото викано „Лапуф“, на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле и одзеле околу 100 стебла од растението канабис сатива.

Според сопственикот на нивата С.У.(67) од тетовско Теарце, таа повеќе години не била обработувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира...

Заврши владината седница, донесени серија одлуки

В+

Супер вест: Дизелот се намалува за 10 денари, бензинот за 11 денари – Владата ќе ги намали цените на горивата преку намалување на ДДВ и акцизата

В+

Заев по разговор со еден од преживеаните: Страшна трагедија, најголем дел од загинатите се млади луѓе- имало наши граѓани, но и од Србија

В+

БОГАТИТЕ САКААТ МАЛИ ГРАДИ! Дамите со бујни гради ги привлекуваат сиромашните, а науката објаснува зошто!

Vesti +

Градоначалникот Шилегов на средба со Градоначалникот на Цетиње

В+

ШИЛЕГОВ: Скопје покажува дека е европска метропола, голем домаќин и професионален организатор на масовен спектакл како маратонот

Vesti +