Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Пронајдена марихуана во Кичево, приведено едно лице

На 19.07.2021 во 14.15 часот на ул.„11 Септември“ во Кичево, полициски службеници од Полициската станица Кичево го лишиле од слобода Д.С.(25) од Кичево, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Подоцна, од неговиот дом се одземени 13 ќеси со марихуана. За настанот бил запознаен Јавен обвинител, а Д.С. бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Како дел од шестиот пакет мерки за надминување на последиците од ковид-кризата, распределени се 35,3 милиони денари

Vesti +

Нови 24 починати, 702 новозаразени

В+

Ѓавочанова од Валандово: ВМРО-ДПМНЕ се синоним за блокади, нашите пратеници во скафандери да гласаат за граѓаните

В+

Лукаревска во Тетово: Тетовчани го заслужуваат Најдоброто, за здрава животна средина, за уреден град, за убав и достоинствен живот за сите

В+

Шекеринска во Атина на работна средба со министерот за одбрана Панајотопулос

Vesti +

Делта плус сојот стигна и во Србија: Во регионот се најавуваат нови рестрикции

В+