Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Прогноза за наредните денови: УХМР најавува невреме

Денес на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со поинтензивни електрични празнења, силен ветер и услови за појава на град.

Утре и во поголем дел од денот во недела времето ќе биде стабилно. Кон крајот на денот и во текот на ноќта кон понеделник ќе има локален дожд,а нови пообилни врнежи се очекуваат во првите два дена од следната седмица. Температурата ќе биде во постепено благо опаѓање.

Прогноза за 30.05.2021
Минимална температура: 5°C до 13°C
Максимална температура: 21°C до 28°C
Променливо облачно, кон крајот на денот и во текот на ноќта со локален повремен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=7

Прогноза за 31.05.2021
Минимална температура: 6°C до 13°C
Максимална температура: 20°C до 26°C
Претежно облачно со повремени врнежи од дожд со променлив интензитет. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец. УВ=6

Прогноза за 01.06.2021
Минимална температура: 7°C до 14°C
Максимална температура: 19°C до 25°C
Променливо облачно, на места нестабилно со повремен пороен дожд и локална појава на грмежи. УВ=5

Повеќе од интернетот…

  • Centar.mk
  • Vestiplus.mk
  • Biznispro.com
Османи во Букурешт

По официјалната посета на Кралство Саудиска Арабија, од утре, Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ќе престојува во Букурешт, Романија, каде ќе учествува на Минхенската лидерска средба, организирана од страна на Минхенската безбедносна конференција. На Минхенската лидерска средба, на која е предвидено да учествуваат над 70 високи гости од Европа... Прочитај повеќе...

Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување

Утре Регулаторната Комисија стандардно како и секој понеделник треба да донесе одлука за утврдување на нови цени на горивата, кои ќе важат од вторник. На светските берзи цените на нафтата повторно паднаа, па сега барел нафта БРЕНТ на лондонската берза се тргува за 83,6 долари, додека WTI круд на американските берзи се тргува за 76 […] The post Нова цена на горивата – Се очекува поевтинување appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Каде е најдоброто место за складирање на лимони за да останат свежи што е можно подолго?

Vesti +

Шефот на британската дипломатија: Путин не ги постигнува своите цели, па прибегнува кон очајнички мерки

В+

Генералниот секретар Николовски со честитка за Курбан Бајрам: Ова е ден кој возвишува благородни дела, да продолжиме да го унапредуваме нашето заедничко општество

Vesti +

СДСМ: Остануваме во комуникација за зголемување на мнозинството со партиите со кои делиме исти вредности

В+

Богоев: ВМРО-ДПМНЕ да се вклучи во процесите со Бугарија, енергетската и здравствената криза

Vesti +

(ВИДЕО) МВР излезе со апел: Ако го видите ова лице – веднаш јавете се на 192!

В+