Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице за издржување на казна затвор

На 25.01.2022 во 21.35 часот на ул.„Цветан Димов“ полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле Б.О.(33) од Скопје. За него била издадена наредба од Основен суд Скопје 1 со која се барал за издржување на затворска казна од една година и шест месеци.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Идризово“ за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Царовска: Образовниот систем е подготвен за сите сценарија, препораките се да се започне со физичко присуство

В+

Паркингот на Водно во текот на викендот го искористиле 110 возила

Vesti +

Оригинален напад на MONSTERS — Давид Мукка го претстави својот нов музички албум

В+

Официјално, Владата донесе финална одлука: Второто полугодие почнува на први февруари!

В+

Шолц: Македонија имаше храбри лидери кои направија храбри чекори за ЕУ

В+

Градот Скопје го презентираше проектот за БРТ – Системот за брз автобуски превоз

Vesti +