Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице по распишана централна потерница

Денеска (25.01.2022) во 09.30 часот полициски службеници од Оперативен тим Потраги на подрачјето на Кисела Вода го лишија од слобода Б.М.(41) од Скопје. За него била распишана Централна потерница, а по наредба од Основен Суд Скопје 1.

Тој се барал за издржување на казна затвор во времетраење од 1 година и 6 месеци во врска со чл.131 од Кривичниот законик. Б.М. ќе биде спроведен во казнано-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Горивата поскапуваат за 2 денари – Ова се новите цени на горивата

В+

Спасовски: Со посветена работа ја направивме Македонија најбезбедна држава на Западен Балкан

Vesti +

Ковачевски-Мицотакис: Економските релации меѓу двете земи зајакнуваат и во време на криза

В+

Најбогатиот човек на планетата има нова девојка

Vesti +

ВИДЕО: На Јутјуб се појави разговор меѓу Камчев и Груевски за „Плацеви на Водно“

Vesti +

Заев до Наумоски: Ќе поддржиме нов Клинички центар, две нови градинки и ново училиште прво по 40 години во Ѓорче Петров

В+