Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од скопско, фатено по кражба на мотоцикл

На 03.07.2021 во 20.50 часот од полициски службеници од Полициската станица Гази Баба лишен е од слобода И.А.(37) од с.Страчинци, скопско, непосредно по извршување на кривично дело на ул.„Маџари“. И.А. пред спортска обложувалница одзел мотоцикл „пежо“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Ж.М.(35) од Скопје. Украдениот мотоцикл бил вратен на оштетениот. Изготвена е кривична пријава и од Судија на претходна постапка одредена му е мерка притвор.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Кунгуловски: Не дозволувајте неукоста и лошите информации да доведат до семејни трагедии

В+

Маричиќ: Марфи ја потврди поддршката од САД за нашите евроинтеграции и ја поздрави посветеноста на Владата во реализирањето на реформската агенда

В+

Апсења во Арачиново, претрес во Делчево, сообраќајка кај Струмица – Детали од билтенот на МВР

В+

Маричиќ: Преговорите со ЕУ треба да ги искористиме за да се трансформираме на правилен начин

В+

Подгответе се: На овие места во Македонија ќе има планирани исклучувања на струја

Vesti +

ВО ЖИВО: Венко Филипче закажа прес конференција за во 19 часот

В+