Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Скопје за издржување на затворска казна

На 08.07.2021 од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи – Одделение за криминалистички работи Гази Баба бил лишен од слобода В.А.(30) од Скопје. За него била издадена судска наредба, поради тоа што се барал за издржување на казна затвор во траење од една година и 10 месеци за сторено кривично дело „тешка кражба“, казниво по член 236 од Кривичниот законик.

В.А. бил предаден во полициска станица за понатамошна постапка, по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на затворската казна.

Можеби ќе ве интересира...

СДСМ: Поради ВМРО-ДПМНЕ, Скопје е во целосен хаос

Vesti +

Шекеринска во Атина на работна средба со министерот за одбрана Панајотопулос

Vesti +

Филипче: Пуштен во употреба новиот лабораториски фрижидер за Клиниката за Ортопедија, донација од Германската амбасада

Vesti +

Министрите за одбрана на НАТО ги усвоија целите на способности за Северна Македонија

Vesti +

Пред да тргнете на пат, дознајте каква е состојбата на патиштата во Македонјиа вечерва

Vesti +

Актуелниот и иден градоначалник на Град Скопје Шилегов со реакција за лажните верувања на противкандидатот на ВМРО-ДПМНЕ

Vesti +