Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Скопје за издржување на затворска казна

На 15.07.2021 во 21.15 часот на Граничниот премин Табановце, на влез во државата, бил лишен од слобода С.И.(33) од Скопје, затоа што по извршена контрола било констатирано дека се барал по потерница од Секторот за меѓународна полициска соработка – Одделение за потраги, за издржување казна затвор за сторено кривично дело по чл.297 став 3 од Кривичниот законик.

Тој бил предаден на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Зечевиќ од Центар: За македонската младина имаме обврска да обезбедиме европска иднина

Vesti +

МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор

В+

Објавена прогноза за следната недела: УХМР соопшти какво време не очекува

В+

Величковски на трибината „Најдоброто за нашата општина“ во Делчево: Политиките на СДСМ носат иднина за младите тука

В+

Видео: По координацијата со Заев и Пендаровски, министерот Спасовски замина од Мечкин камен за координација за пожарите во Кочани

В+

Кондовски: Просторен развој на Битола преку нов ГУП, но и урбанистички планови за селата

В+