Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Денеска (27.05.2021) во 14.10 часот на ул.„Ордан Чопела” во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потрага го лишиле од слобода М.Р.(37) од Скопје, кој со потерница се барал за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Лицето било предадено во Полициската станица Бит пазар за понатамошна постапка.

Повеќе од интернетот…

  • Biznispro.com
  • Centar.mk
  • Zena.mk
Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11%

Агенцијата за енергетика го одобри поскапувањето на струјата и гасот од 1 јануари 2023 година во соседна Србија, соопшти РТС. Од почетокот на 2023 година цената на киловат-час струја кај домаќинствата ќе биде повисока за 8 отсто, а гасот за 11 отсто. Според пресметките на Агенцијата за енергетика, сметката за домаќинствата кои трошат во просек […] The post Ценовен шок во Србија: Струјата поскапува за 8 отсто, гасот за 11% appeared first on BiznisPRO. Прочитај повеќе...

Ковачевски: Економијата е на добар пат, следната година ќе биде подобра

Мојата цел, целта на Владата што ја предводам е конечно да ја победиме кризата, да почнеме да растеме, да го зголемиме животниот стандард и следната година да биде подобра од оваа, порача претседателот Димитар Ковачевски вечерва во Велес пред граѓаните на трибината „Силно и одлучно кон иднината“. -Имаме добра основа... Прочитај повеќе...

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената во текот на менструалниот циклус, како физички така и емоционално. Покрај тоа што главните симптоми на менструацијата се болни грчеви во стомакот, најверојатно жената ќе... Прочитај повеќе Чланак Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се се појављује прво на Zena.mk. Прочитај повеќе...

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски-Борел: Северна Македонија треба да ги започне преговорите за пристап во ЕУ без натамошно одлагање

В+

СДСМ: Црвена линија за Мицкоски ли се навредите за нашите партнери од ЕУ дека се нацисти?

Vesti +

Приведени пет лица од Тетово, расчистени два физички напади

Vesti +

Средба на претседателот Пендаровски со Рик Хатавеј, потпретседател на Хабитат за Европа, Среден Исток и Африка

В+

Е-КОНЗУЛАТ – нов полесен пристап до конзуларните услуги во странство

Vesti +

Приведен крадец во Гостивар

Vesti +