Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Скопје барано со потерница

Денеска (27.05.2021) во 14.10 часот на ул.„Ордан Чопела” во Скопје, врз основа на судска наредба, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потрага го лишиле од слобода М.Р.(37) од Скопје, кој со потерница се барал за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 215 од Кривичниот законик – „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. Лицето било предадено во Полициската станица Бит пазар за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира...

186 санкции за брзо возење

Vesti +

161 сообраќаен прекршок во Скопје, 35 за брзо возење, 16 без возачка дозвола

Vesti +

Шахпаска по повод Светската недела на детето: За нас секое дете е важно, продолжуваме да се залагаме за правилен раст и развој на најмладите

В+

Студентите се враќаат на предавања со физичко присуство

В+

Ковачевски: Со економските мерки спречивме ценовен шок и ги помагаме граѓаните

В+

Славјанка Петровска: Законот за потекло на имот овозможува конфискација на нелегално стекнат имот, времето на неказнивност и избегнување на правдата заврши

Vesti +