Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од гостиварско за издржување затворска казна

На 30.06.2022 во 09.40 часот во с.Неготино, гостиварско, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го привеле 22-годишниот С.Т. од с.Неготино. За него била издадена судска наредба, со која се барал за издржување на затворска казна.

Тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор Тетово за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Мистериозна смрт во Скопје: Во водите на Вардар кај Кванташки пазар забележано безживотно тело

Vesti +

Илиевски на средба со граѓаните од Центар: Енергетски ефикасни згради, зеленило во модерен Центар на Куманово

В+

Апсење среде Гостивар – полицијата издаде соопштение

Vesti +

Заев: Инвестиции од над 110 милиони евра во обновливи извори на енергија, Свети Николе ја брендираме како зелена, еколошка општина

В+

Маричиќ: Интересот на Франција е зголемен, но да не очекуваме друг да ни ги реши проблемите

Vesti +

Нов пожар во објектите на „Треска“

Vesti +