Vestiplus.mk
+ Во тренд... МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Битола за извршена тешка кражба во Прилеп

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп во координација со Одделот за криминалистичка полиција од СВР Битола на 02.07.2021 го лишиле од слобода А.Б.(29) од Битола, поради основано сомнение дека е извршител на тешка кражба од спортска обложувалница во Прилеп, при што бил одземен метален сеф со пари.

Лицето и кривичната пријава се предадени во Основното јавно обвинителство Прилеп за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира...

Заев: Со реконструкцијата на „Римскиот пат“ од Битола кон античкиот локалитет Хераклеа Линкестис, ги приближуваме вредните историски локалитети поблиску до граѓаните и туристите

В+

Заев и Курти: Имаме силна политичка волја да ги засилиме и продлабочиме билатералните односи и соработката во сите области

В+

Ќе се укине ли полицискиот час?

В+

СДСМ Скопје: Данела Арсовска и ВМРО ДПМНЕ не кажуваат: Од што ќе живеат приватните превозници и скопските таксисти ако јавниот превоз е бесплатен?

В+

Николовски: Членовите на управните и надзорните одбори мора да имаат минимум пет годишно искуство во дејноста

В+

Филип Темелквски: Кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ не знае како се носи урбанистички план

В+