Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Приведено лице од Битола за извршена тешка кражба во Прилеп

Полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп во координација со Одделот за криминалистичка полиција од СВР Битола на 02.07.2021 го лишиле од слобода А.Б.(29) од Битола, поради основано сомнение дека е извршител на тешка кражба од спортска обложувалница во Прилеп, при што бил одземен метален сеф со пари.

Лицето и кривичната пријава се предадени во Основното јавно обвинителство Прилеп за понатамошна постапка.

Можеби ќе ве интересира...

Познат идентитетот на удавениот маж во Охридското Езеро

В+

Поевтинува дизелот, ова се новите цени на горивата

В+

Дневница и до 1300-1500 денари, платена и храна: Овој град во Македонија има потреба од берачи на јаболка

Vesti +

Серија апсења низ Македонија на повеќе локации

Vesti +

Петровска со видео обраќање на конференцијата за родова еднаквост: Без целосна вклученост на жените, одржлив мир и безбедност не можат да бидат постигнати

Vesti +

Николовски: Масло ќе имаме постојано, исто како леб и брашно

В+