Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведено едно лице, расчистено кривично дело „тешка кражба на дрзок начин”

Вчера (08.07.2021) во 13.00 часот во Кочани од страна на полициски службеници од ОВР Кочани е лишен од слобода Р.А.(21) од Кавадарци, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“.

Имено, на 07.07.2021 во ОВР Кочани беше пријавено дека околу 12.00 часот непознат сторител од куќа на ул.„Евлија Челеблија“ во Кочани одзел пари, накит и други предмети. Набрзо од страна на полициски службеници утврден е идентитетот на сторителот Р.А., кој е приведен, а дел од украдените предмети се пронајдени и ќе бидат вратени на сопствениците. По комплетно документирање на случајот, против Р.А. ќе биде поднесена кривична пријава до ОЈО Кочани.

Можеби ќе ве интересира...

Митревски: ВМРО-ДПМНЕ не знае што да направи во Собранието, блокада без компас на штета на државата

В+

Трагедија во Охрид: Безживотно тело утрово извадено од водите езерото

В+

Заев: Со успешно завршениот попис одржавме европска лекција за одговорниот пристап на граѓаните кон оваа статистичка операција

В+

202 санкционирани возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Vesti +

Извлечени тројца битолчани затрупани со возило во снег на Галичица

Vesti +

Редовен состанок на Царовска со Светска банка: Постигнат е значаен напредок во унапредувањето на основното образование

Vesti +