Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведени трojца крадци, расчистени пет кривични дела

На 15.07.2021 од страна на полициски службеници од Полициска станица Аеродром на ул.„Вангел Тодоровски“ лишени се од слобода А.Х.(25), Љ.М.(26) и малолетник, сите тројца од Скопје, поради сомнение дека се извршители на кривични дела. Од лицата е одземен алат со кој ги извршувале кривичните дела, при што се расчистени пет кривични дела, и тоа две тешки кражби и три тешки кражби во обид, во продажни и услужни објекти на бул.„Александар Македонски“ и на ул.„Фрањо Клуз“. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски: Според досегашните чекори во ВМРО-ДПМНЕ не гледам промена, тоа што ветуваа за кампањата воопшто не се исполнува

В+

Забрчанец: Отворен Балкан и Берлинскиот процес се комплементарни, треба да се поддржат сите иницијативи кои регионот го носат кон ЕУ

Vesti +

Кривична пријава за тројца вработени во ЈСП, украле околу половина милион евра

Vesti +

Двајца и се јавиле од Општината да си даде отказ од директорското место, па ги пријавила во полиција

Vesti +

Средба на министерот Спасовски, директорот на БЈБ Тасевски и амбасадорот на Чешката Република, Томан

Vesti +

8 починати, од кои најмладиот на 47 години – троцифрен број на заразени

Vesti +