Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведени трojца крадци, расчистени пет кривични дела

На 15.07.2021 од страна на полициски службеници од Полициска станица Аеродром на ул.„Вангел Тодоровски“ лишени се од слобода А.Х.(25), Љ.М.(26) и малолетник, сите тројца од Скопје, поради сомнение дека се извршители на кривични дела. Од лицата е одземен алат со кој ги извршувале кривичните дела, при што се расчистени пет кривични дела, и тоа две тешки кражби и три тешки кражби во обид, во продажни и услужни објекти на бул.„Александар Македонски“ и на ул.„Фрањо Клуз“. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Можеби ќе ве интересира...

59 санкции за брзо возење на територија на СВР Охрид

Vesti +

Совети за тоа како ефикасно да се одвратат змиите од близината на вашиот дом или двор

Vesti +

Приведен крадец во Штип, украденото вратено на сопственикот

Vesti +

Приведен дилер на дрога, запленети кокаин и марихуана, изготвена кривична пријава

Vesti +

Илиевски од Орашац: Преку програма за рурален развој на МЗШВ да ги доизградиме селата, само со СДСМ соработката меѓу централна и локална власт ќе биде на највисоко ниво

В+

ЦДЦ: Модерна поефикасен од Pfizer по 4 месеци

В+