Приведени три лица од Скопје, кај нив е пронајдена дрога
Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Приведени три лица од Скопје, кај нив е пронајдена дрога

На 30.07.2021 околу 19.30 часот на наплатна рампа Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода М.Л.(20), Х.Н.(18) и О.М.(21), сите од Скопје. При преглед во патничко возило „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале лицата, биле пронајдени и одземени амфетамин, марихуана и дигитална вага со остатоци од амфетамин.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава за „неовластено производство и пуштање во промет.

на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

Можеби ќе ве интересира...

Ковачевски за МИА: Го правиме она што цел свет го прави во криза, финансиски силно ги поддржуваме граѓаните и компаниите

В+

14 товарни моторни возила упатени на вонреден технички преглед на територија на СВР Битола

Vesti +

НОВИ УСЛОВИ ЗА ПЕНЗИЈА: Што се менува од 1 јануари во Србија

Vesti +

Зимско сметање на времето – стрелките на часовникот ќе треба да се поместат за еден час наназад

В+

Ковачевски: Имавме многу предизвици, но денес сме земја-членка на НАТО која започна преговори со ЕУ

Vesti +

Претрес во Скопје, пронајдени пиштол и муниција

Vesti +