Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Приведени лица барани со потерници, осудени на затворски казни

Денеска (24.11.2022) на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници го лишиле од слобода М.Б.(36) од Скопје. Тој бил баран по централна потерница по наредба од Основен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 197 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.

Денеска (24.11.2022) на Граничниот премин „Меѓународен аеродром Скопје“, полициски службеници ја лишиле од слобода Ѓ.Р.(37) од Скопје. Таа била барана по централна потерница по наредба од Основен суд Скопје за издржување казна затвор од една година за сторено кривично дело по член 197 од Кривичниот законик. Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено – поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Спасовски: Подобар стандард и грижа за граѓаните се нашиот приоритет

В+

Приведено лице во Скопје, пронајдени предмети поврзани со кривични дела

Vesti +

241 санкционирани возачи во Скопје, 22 за користење мобилен телефон

Vesti +

Тешко повреден пешак во Струмица

Vesti +

19. Меѓународна младинска конференција – Над 60 млади во Крушево ќе дебатираат за европската иднина и трансформација на регионот

Vesti +

164 санкционирани возачи во Скопје, 43 за брзо возење

Vesti +