Приведени крадци во Скопје
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Приведени крадци во Скопје

На 27.03.2023 во Скопје од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје се лишени од слобода Н.М.(18) и М.М.(19), двајцата од Скопје.

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Кисела Вода, постапувајќи по пријава според која во 11.58 часот од спортска обложувалница на подрачјето на Кисела Вода биле одземени пари, презеле мерки и активности при што било констатирано дека за двете лица постои основано сомнение дека го сториле кривичното дело.

Во координација со Јавен обвинител, лицата се задржани во Полициска станица Кисела Вода и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесен поднесок по член 235 од Кривичниот законик.

Можеби ќе ве интересира...

Ќе испорачаме реформи и одлучност, а ЕУ да испорача членство во догледно време, порача Маричиќ

Vesti +

Студија на чуден случај: Една жена беше позитивна на коронавирус најмалку 335 дена

Vesti +

Владата ќе дели стипендии од по 3.500 денари на талентирани ученици – Еве каква одлука е донесена вечерва

Vesti +

До 15 јануари: Овие 4 хороскопски знаци ќе се збогатат, а овој знак треба да игра игри на среќа

Vesti +

Битики: Просечната плата рекордни 34,925 денари

Vesti +

Денеска своето право на глас го остварија 6.710 гласачи

В+