Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА

Приведени измамници во Тетово

На 22.06.2022 околу 13.15 часот, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода Б.Д.(24) од тетовска Мала Речица и Р.М.(46) од Тетово. Претходно, тие биле пријавени од вработен во угостителски објект дека претходната ноќ лажно претставувајќи му се во име на друго лице, управувајќи такси возила, во неколку наврати го измамиле, а тој им исплатил 18 илјади денари.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово и по целосно документирање на случајот ќе им биде изготвен соодветен поднесок по член 247 од Крвичниот законик.

Можеби ќе ве интересира...

На доставувачот на храна му испратил порака „Побрзај“ – Еве колкава казна доби

Vesti +

36-Годишно лице од Скопје меѓу 9 Починати од ковид-19, нови 518 позитивни од 2.367 тестови

В+

Сугарески: Kомплетно доуредување на Градската река

В+

Приведен дилер за издржување затворска казна

Vesti +

Царовска: Студентските стипендии се зголемуваат на 6.050 денари

Vesti +

Богоев: Со барањето да нема техничка Влада, ВМРО-ДПМНЕ признава дека сега државата може да организира фер и демократски избори

Vesti +