Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведени две лица во Штип, превезувале огревни дрва без документи

На 24.07.2022 во 06.00 часот на регионалниот пат кон езеро Мантово, Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода Ј.Д.(18) и А.Д.(47) од Неготино, затоа што со товарно возило „застава“, со неготински регистарски ознаки превезувале огревно дрво без потребните документи, а за кое постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело „кражба“. Дрвата, возилото и моторна пила биле одземени и предадени на Шумска полиција.

Ј.Д. и А.Д. биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Министерот за животна средина и просторно планирање Нуредини ќе одржи прес-конференција во врска со отворањето на понудите од тендерот за доделување на концесија за водата на Црна Река

Vesti +

Колку треба да издвоите за летување во Грција: Гиро до 7 евра,а лежалки за 10- детален список на цени

В+

Бројките растат: 487 новозаразени, 15 починати

В+

Заев на седницата за пратенички прашања: За прв пат граѓаните имаат своја Влада, која ја избрале и е тука да им се најде кога им е потребно, откупот на грозјето е еден од примерите

В+

306 санкции за брзо возење

Vesti +

ВИДЕО: Само Мицкоски не аплаудираше и не честиташе за членството во НАТО

Vesti +