Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Приведени четири лица, фатени при вршење тешка кражба

Денеска (24.09.2022) околу 02.30 часот од страна на полициски службеници од Полициска станица Гази Баба лишени се од слобода М.М.(24), Б.С.(22), К.К.М.(29), сите од скопско и 17-годишна малолетничка од Скопје. Тие се фатени при вршење на кривично дело „тешка кражба“ од Железници – Трубарево.

Од страна на инспектори од Одделението за криминалистички работи Гази Баба со ММ., Б.С. и К.К.М. е извршен службен разговор, при што го признале делото, а во консултација со Јавен обвинител за малолетници, малолетничката е предадена на родителот и ќе биде дополнително повикана на разговор. Одземените предмети ќе бидат вратени на сопственикот, а по документирање на случајот против сторителите ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Утре православните верници го празнуваат светецот Св. Ѓорги: Кој ќе ја прекрши оваа забрана ќе го прати несреќа цела година

Vesti +

Заев: СДСМ влегува во 36 општини во втор круг, на крај ќе имаме повеќе градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

В+

(ВИДЕО) Николовски: СДСМ победува и води во првиот круг во Град Скопје и во над 27 општини

В+

Фатен крадец на дело во Битола, одземеното вратено на сопственикот

Vesti +

Претрес во липковско, пронајдено оружје, приведено едно лице

Vesti +

Расте бројот на заразени во Србија

Vesti +