Приведена гостиварка, пронајден кокаин
Vestiplus.mk
Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Приведена гостиварка, пронајден кокаин

На 16.07.2021 во 21.30 часот од полициски службеници од СВР Тетово – ОВР Гостивар лишена е од слобода М.И.(27) од гостиварски Вруток, бидејќи при преглед кај неа, на ул.„Гоце Делчев“ во Гостивар, бил пронајден и одземен кокаин.

Таа е приведена во полициска станица и по документирање на случајот, против неа ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Маричиќ: Со Влада на ВМРО-ДПМНЕ никогаш немаше да бидеме членка на НАТО

Vesti +

Анкета на Стратум: Три процента предност на СДСМ, кај две третини од испитаниците финансиската состојба е подобра од лани

В+

Почина 55 годишен битолчанец од ковид 19

В+

Тренчевска – Лудва: Чешка силно ја поддржува Македонија во евроинтеграцискиот процес

В+

Царовска во Аеродром: Продолжуваме да инвестираме во образованието, а со тоа и во подобра иднина за граѓаните

В+

Претседателот Заев на трибината „Најдоброто за нашата општина“: За 4 години вративме 3,4 милијарди евра назад кај граѓаните!

В+