Приведен крадец за издржување на затворска казна
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец за издржување на затворска казна

Денеска (22.07.2021) во 09.30 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода – Отсек потраги, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Н.Д.(48) од Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „тешка кражба“, по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Штајкот продолжува: Учениците не се враќаат во училишните клупи – СОНК одби покачување од 2500 денари месечно, бараат речиси 5000

Vesti +

Ковачевски: Опозицијата не учествувала во ниту една стратешка одлука во минатото

В+

Ковачевски од Крива Паланка: Според Светска банка, ние го подготвивме најголемиот пакет антикризни мерки за поддршка на граѓаните во регионот

Vesti +

Сараево погодено од големо невреме

В+

953 санкции за брзо возење

Vesti +

Лариса Дир: Русија изврши повеќе од 500 злосторства против новинарите – 57 украински и странски новинари беа убиени, десетици се во руско заробеништво

Vesti +