Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец за издржување на затворска казна

Денеска (22.07.2021) во 09.30 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од ЕВР Кисела Вода – Отсек потраги, врз основа на судска наредба, го лишиле од слобода Н.Д.(48) од Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „тешка кражба“, по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето било предадено во Полициската станица Драчево за понатамошна постапка по што ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Можеби ќе ве интересира...

Приведен крадец од Куманово, фатен веднаш по извршеното кривично дело

Vesti +

Нова студија: Луѓето кои веруваат во теории на заговор за КОВИД се заразуваат порано

Vesti +

Герасимовски ги фати нереалните ветувања на Котлар, таа агресивно со висок тон го прекинуваше

В+

Со изложбата „Ликовни блесоци“ започна одбележувањето на Денот на независноста во Кабинетот на Претседателот

В+

Средба Петровска – Филипиду: Северна Македонија и Грција изградија интензивна сојузничка соработка во одбраната

Vesti +

Пратеникот Јаулески не живее во станот каде се вршел претрес од Финансиска полиција, лагата на ВМРО-ДПМНЕ значи заштита на криминал

Vesti +