Vestiplus.mk
+Во тренд...МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец од Скопје

На 24.07.2021 во 05.00 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.А.(26) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело кражба. Кај него биле пронајдени украдените предмети и биле вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Голем кластер во Кичево: Десетмесечно бебе е заразено со Ковид

В+

Троцифрен број на новозаразени, еден починат – Ова се најновите дневни ковид статистики

Vesti +

Ѕвездите откриваат: Еве што ни подготвува МЕСЕЦ ЈУНИ

Vesti +

Живковиќ: Трудот на работниците не смее да се потценува, оваа Влада има политичка позиција за покачување на минималната плата

В+

Филиповски на “Само вистина”: Чистотата и хигиената во Аеродром ми се приоритет, ќе го смениме греењето на куќите

В+

Петровска на УБ: ВМРО ДПМНЕ нема, а мора да има јасен став за Преспанскиот договор

В+