На 24.07.2021 во 05.00 часот во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Т.А.(26) од Скопје поради сомнение за сторено кривично дело кражба. Кај него биле пронајдени украдените предмети и биле вратени на сопственикот. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.