Приведен крадец од гостиварско, одземеното вратено на сопственикот Денеска (07.12.2022) околу 01.50 часот во гостиварско Неготино, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Х.В.(33) од Кавадарци. Тој се сомничи дека претходно на улица „143“ во Гостивар одзел патничко возило „форд ескорт“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на А.С.(44) од Гостивар. Возилото било вратено на сопственикот, а тој бил задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Приведен крадец од гостиварско, одземеното вратено на сопственикот Денеска (07.12.2022) околу 01.50 часот во гостиварско Неготино, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Х.В.(33) од Кавадарци. Тој се сомничи дека претходно на улица „143“ во Гостивар одзел патничко возило „форд ескорт“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на А.С.(44) од Гостивар. Возилото било вратено на сопственикот, а тој бил задржан во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Денеска (07.12.2022) околу 01.50 часот во гостиварско Неготино, полициски службеници на СВР Тетово – Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Х.В.(33) од Кавадарци.

Тој се сомничи дека претходно на улица „143“ во Гостивар одзел патничко возило „форд ескорт“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на А.С.(44) од Гостивар.

Возилото било вратено на сопственикот, а тој бил задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

СУПЕР ВЕСТ: Владата донесе одлука, следува предвремена исплата на мајската пензија – еве во кои денови ќе легнат парите на сметките на пензионерите

В+

„Грин Машинс“ со успешна презентација на саемот во Бирмингем – над 30 британски општини изразија интерес за возилата произведени во Велес

Vesti +

Царовска со студентите на УГД: Заложбата за поголема финансиска поддршка на младите ја остваруваме преку нови и зголемени стипендии и субвенциониран студентски оброк

Vesti +

Иванова од СДММ: Само со активни жени можеме европските стандарди да ги донесеме дома

Vesti +

Ковачевски: Антикризните мерки на владата се пофалени од меѓународните институции

В+

Граѓанска трибина на СДСМ „Силно и одлучно кон иднината“ – Штип

Vesti +