Приведен крадец фатен на дело, расчистени три кривични дела
Vestiplus.mk
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец фатен на дело, расчистени три кривични дела

На 23.03.2023 на автобуска постојка на бул.„Кузман Јосифовски Питу“, полициски службеници од Одделението за криминалистичката полиција при ЕВР Центар и Бит Пазар го лишиле од слобода Р.А.(43) од Скопје.

Тој бил фатен при извршување џебна кражба, при што од јакната на В.Л.(76) од Чучер Сандево, скопско, одзел мобилен телефон. Исто така, тој бил баран и поради сомнение за извршени уште две џебни кражби на подрачјето на Скопје.

Лицето било задржано во полициска станица и со него бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Со огромна почит кон светите браќа, државата за првпат со многубројни настани два дена ги чествува Кирил и Методиј

Vesti +

Генералниот секретар на СДСМ се прости со Трајче

В+

Тренчевска: Само преку регионална соработка можеме да успееме во воспоставување на родовата еднаквост

Vesti +

Средба на премиерот Заев со чешкиот амбасадор Томан: Честитки за наградата за мир и порака за поддршка од Чешката Република во европерспективите и развојот

Vesti +

Зечевиќ во Чаир: Интеграција, вградување во европскиот идентитет со нашата посебност и различност

Vesti +

Шилегов очекува победа во вториот изборен круг

В+