Приведен дилер во кривопаланечко, пронајдена марихуана
Vestiplus.mk
+МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Приведен дилер во кривопаланечко, пронајдена марихуана

На 05.05.2023 во 09.30 часот во село Дурачка Река, кривопаланечко, полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка го лишиле од слобода А.Р.(33) од с.Дурачка Река. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана, дробилка, ризли и други предмети.

Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира...

Меѓу одбиените од култура, проекти за набавка на коњи и храна за нив

Vesti +

(ФОТО) Вучиќ: Му се заблагодарив на мојот пријател Димитар Ковачевски за тоа што како добар домаќин сака да придонесе за конструктивно продолжување на дијалогот

Vesti +

Приведен крадец за издржување на затворска казна

Vesti +

Голем проблем за Македонците со бугарски пасош

Vesti +

Богоев од Старо Нагоричане: СДСМ инвестира во рамномерниот развој и се грижи за граѓаните, ВМРО-ДПМНЕ е симбол за неработење

Vesti +

Со мотор излетал од патот – Младо момче итно пренесено во болница

В+