Vestiplus.mk
+ МАКЕДОНИЈА ТОП ВЕСТИ

Приведен дилер во Батинци

На 12.09.2021 во 17.30 часот, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје во с.Батинци го лишиле од слобода Д.Р.(29) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира...

Претседателот Заев кон Мицкоски: Заврши времето кога можевте да бидете и истражител и обвинител

В+

Царовска: Образовниот систем е подготвен за сите сценарија, препораките се да се започне со физичко присуство

В+

СДСМ: Граѓанска трибина во Битола „Најдоброто за нашата општина“ во 20.00 часот

Vesti +

Расте бројот на новозаразени и починати: 399 нови случаи, 17 лица починале од коронавирус

В+

Заев: Карпош со Весковски ќе продолжи по патот Напред, за економски развој, за најмногу зелени површини во Скопје

В+

Бочварски: Целосно ќе го реконструираме автопатот Тетово-Гостивар

Vesti +